SKM1
Naslag, cursusaanbod en nieuws
Er wordt een code naar je e-mailadres gestuurd. Om in te loggen vul je deze code in de volgende stap in.
Is jouw kantoor wel lid, maar heb je nog geen account? Klik hier om een account aan te vragen.
Er is een code naar je e-mailadres gestuurd. Om in te loggen, vul je deze hieronder in.
Accountant vennoot/medewerker
Overall leerdoel:
De actualiteiten en ontwikkelingen voor de samenstel- en adviespraktijk toe te passen in mijn dagelijkse praktijk en hierover te sparren met collega’s en deskundigen.
Ik ben in staat om:
Je kunt vooraf cases uit je praktijk over het onderwerp inbrengen. De bijeenkomsten worden veelal voorgezeten door een lid van de SRA-Commissie Vaktechniek en zijn uitsluitend toegankelijk voor leden van de kring.
Tijdens de Accountancy kring 2025-2026 behandelen we de volgende thema's
Tijden
Voordelen lidmaatschap
*Ook in het kader van de NVPE is het belangrijk om je vakbekwaamheid op peil te houden. Het volgen van deze actualiteitenbijeenkomsten past hierbij uitstekend (het aantal PE-uren hieraan besteed is een indicatie van de belasting).
Een jaarlidmaatschap kost voor het seizoen 2025-2026 voor vijf bijeenkomsten € 960 (€ 192 per bijeenkomst). Indien je werkzaam bent bij een kantoor dat geen lid is van SRA betaal je € 1.135 (€ 227 per bijeenkomst). Het kringlidmaatschap wordt jaarlijks automatisch verlengd.
Er zijn Accountancy kringen in Akersloot, Amersfoort-Nijkerk, Amsterdam, Arnhem, Delft, Deventer, Eindhoven, Heerenveen, Houten, Middelburg, Rotterdam, Thorn, Tilburg en Zwolle.
Aan de hand van de vragen en casussen die aan het Vaktechnisch bureau van SRA zijn voorgelegd en de SRA-Praktijkhandreikingen wordt een aantal actuele onderwerpen interactief besproken zoals o.a. Wwft, opdrachtacceptatie en VGBA, NOCLAR, overige opdrachten, EV en tuchtrecht. Een SRA-bestuurslid opent deze bijeenkomst en bespreekt de rol van SRA en enkele actuele strategische thema’s binnen de accountancy sector.
Gastsprekers: Lid Vaktechnisch Bureau en bestuur SRA.
Tijdens deze bijeenkomst behandelen we een aantal actuele juridische onderwerpen voor de accountant. Wat zijn bijvoorbeeld de gevolgen voor je cliëntacceptatie als je een vordering hebt op je klant? Geef je de opdracht terug? Welke ontwikkelingen zijn er o.a. op het gebied van de beroepsaansprakelijkheid van de accountant. Ook is er aandacht voor jurisprudentie en het tuchtrecht. Na afloop kun je direct met de praktische kennis aan de slag.
Gastspreker: mr. Maarten-Joost Swenker, jurist gespecialiseerd in corporate Finance en recovery.
Externe verslaggeving kent jaarlijks ontwikkelingen die van belang zijn voor de werkzaamheden van de accountant. Aan de orde komen de nieuwe wetgeving en nieuwe richtlijnen voor de jaarverslaggeving. Welke wijzigingen zijn er en wat zijn de gevolgen hiervan voor de jaarrekening? Tevens wordt stilgestaan bij veel voorkomende vragen op het gebied van opbrengstverantwoording en onderhanden projecten. Tenslotte is er tijdens deze bijeenkomst aandacht voor de toekomstige ontwikkelingen.
Gastsprekers: drs. Gert-Jan Jordaan RA, drs. Hanne Veldman RA, Peter Westerduin MSc RA EMITA of Jeroen Tuithof MSc RA.
De aandacht voor fraude is de afgelopen jaren fors toegenomen, mede door aanscherping van regelgeving en maatschappelijke verwachtingen. Ook binnen de samenstellingsopdracht wordt van de accountant verwacht dat hij of zij alert is op signalen van fraude, omkoping, witwasconstructies en de eisen vanuit de Wwft en de beroepsgroep. Hoe herken je fraude indicatoren, hoe ga je om met signalen van fraude en onregelmatigheden en hoe blijf je scherp bij klantacceptatie en continuering. Praktisch, to-the-point en direct toepasbaar in jouw samenstelpraktijk.
Gastspreker: Remco van den Akker AA RB, trainer/adviseur/coach bij Kriton.
Vanaf januari 2027 moeten alle kantoren voldoen aan de nieuwe regelgeving voor het kwaliteitsmanagementsysteem. Welke wijzigingen zijn er en hoe kan de nieuwe regelgeving in de praktijk worden toegepast? Tijdens deze bijeenkomst komen de 8 componenten van SKM1 en de gewijzigde Plan Do Check Act cyclus aan bod. Ook worden tips en ervaringen voor de invoering van SKM1 binnen jouw praktijk gedeeld. De bijeenkomst wordt zo praktisch mogelijk ingestoken.
Gastsprekers: Hugo van Campen, manager Vaktechniek en compliance bij Visser & Visser en Elly van der Velden, onder meer verbonden aan SRA-bureau Vaktechniek.
mr. Maarten-Joost Swenker is jurist en gespecialiseerd in corporate finance en recovery.
drs. Gert-Jan Jordaan RA is partner bij HKLW Registeraccountants, docent EV aan Nyenrode Business Universiteit en Raadslid bij de Raad voor de Jaarverslaggeving.
Jeroen Tuithof MSc RA is partner bij Goed Geregeld Assurance BV, docent post-master opleiding (Financial Accounting) aan de Nyenrode Business Universiteit en lid van de RJ-werkgroep MKB.
drs. Hanne Veldman RA is werkzaam bij CROP registeraccountants, docent aan de Vrije Universiteit Amsterdam en verbonden aan SRA-Bureau Vaktechniek.
Peter Westerduin MSc RA EMITA is Senior Manager Bureau Vaktechniek bij BDO, waar hij zich bezighoudt met ondersteuning op het gebied van verslaggeving. Tevens is hij lid van de Vaktechnische Staf van de Raad voor de Jaarverslaggeving.
Elly van der Velden AA is verbonden aan SRA-bureau Vaktechniek.