SKM1
Naslag, cursusaanbod en nieuws
Er wordt een code naar je e-mailadres gestuurd. Om in te loggen vul je deze code in de volgende stap in.
Is jouw kantoor wel lid, maar heb je nog geen account? Klik hier om een account aan te vragen.
Er is een code naar je e-mailadres gestuurd. Om in te loggen, vul je deze hieronder in.
Het MKB-team van Stolwijk Kelderman Accountants Fiscalisten met circa 35 professionals komt meerdere keren per jaar samen om actuele vraagstukken onder de loep te nemen en de koers te bepalen voor de komende maanden: broodje kroket erbij, schouders eronder en met Achterhoekse nuchterheid aan de slag. Op de agenda stond deze keer het gebruik van SRA-Branche in Zicht (BiZ), want: 'Wat kunnen we daar nou concreet mee?'
Voorafgaand werd middels een pilot de eerste bedrijfseconomische analyse met BiZ-data ontwikkeld door Harold Kinds (SRA), met input van Erik-Jan Etten en Berdien Limpers van het kantoor. "De cijfers geven een interessante vergelijking en zijn bruikbaar voor de collega’s", aldus Limpers. "Het uitgangspunt is of de cijfers wel of niet overeenkomen met de norm."
Kinds, met flipover en stift in de aanslag: "In de bedrijfseconomische analyse moet je verwachting creëren door zelf een norm te stellen. De vraag is: kun je die norm baseren op BiZ?" Dat blijkt inderdaad het geval te zijn. Alle kosten kunnen worden geschaald ten opzichte van de omzet. Bij het vergelijken van meerdere jaren is het mogelijk om hier een norm, voor bijvoorbeeld de personeelskosten in de branche, op te baseren.
Benieuwd naar andere artikelen uit de SRAadviseur?