SKM1
Naslag, cursusaanbod en nieuws
Er wordt een code naar je e-mailadres gestuurd. Om in te loggen vul je deze code in de volgende stap in.
Is jouw kantoor wel lid, maar heb je nog geen account? Klik hier om een account aan te vragen.
Er is een code naar je e-mailadres gestuurd. Om in te loggen, vul je deze hieronder in.
Een aanmerkelijkbelangaandeelhouder (hierna: AB-houder) die borg staat voor de schulden van de bv waarin hij een aanmerkelijk belang houdt, wordt ter zake van die borgstelling in box 1 in de belastingheffing betrokken. Er bestond discussie over de vraag vanaf welk moment belastingheffing in box 1 aan de orde is en met name vanaf welk moment een eventueel verlies dat door de borgstelling ontstaat, in aftrek kan worden gebracht.
Ook ontstond onduidelijkheid over de vraag wanneer een regresvordering van een borg dan wel hoofdelijk verbonden schuldenaar privaatrechtelijk en fiscaalrechtelijk ontstaat.
Sinds de Hoge Raad in 2012 duidelijkheid creëerde over een aantal van deze fiscale en civiele vragen, is hierover beleid gepubliceerd. In deze praktijkhandreiking bespreken wij zowel de kernarresten uit 2012 alsmede het sindsdien gepubliceerde beleid en verschenen jurisprudentie.
Log in om verder te lezen.
InloggenHeb je nog geen inloggegevens? Kies hieronder wat voor jou van toepassing is.