Kwartaalbijeenkomsten Adviseren in de DGA-praktijk 2026-2027
Overzicht
Accountant vennoot/medewerker, Fiscalist vennoot/medewerker
Ik ben in staat om:
- De fiscale positie van de dga zowel zakelijk als privé te actualiseren.
- De dga proactief te adviseren over actuele dga thema’s.
Inhoud
Tijdens de Kwartaalbijeenkomsten Adviseren in de DGA-praktijk 2026-2027 behandelen we actualiteiten op het gebied van:
- IB-actualiteiten en de dga
- Vpb-actualiteiten en de dga
- Btw en/of loonbelasting actualiteiten
- Belastingplan 2027 en de dga
- Financiële en juridische aandachtspunten
Het programma wordt elk kwartaal afgestemd op de actualiteit en vragen uit de groep, zodat je altijd werkt met de meest relevante kennis en inzichten.
Je kunt een jaarlidmaatschap afsluiten of aanmelden per (losse) bijeenkomst. Dit kun je indien gewenst aangeven als opmerking. Prijs per losse bijeenkomst:
Bij 3 bijeenkomsten: € 340 voor SRA leden, € 450 voor niet-SRA-leden
Bij 2 bijeenkomsten: € 375 voor SRA-leden, € 490 voor niet-SRA-leden
Bij 1 bijeenkomst: € 405 voor SRA-leden, € 525 voor niet-SRA-leden
Wil je deelnemen aan de lopende reeks? Dan kun je je aanmelden voor de Kwartaalbijeenkomsten Adviseren in de DGA-praktijk 2025-2026.
RB: in aanvraag!
Locatie & Datum
Donderdag11 maart 2027 van 15:00 uur tot 19:15 uur
Donderdag 10 juni 2027 van 15:00 uur tot 19:15 uur
Donderdag 7 oktober 2027 van 15:00 uur tot 19:15 uur
Dinsdag 9 maart 2027 van 15:00 uur tot 19:15 uur
Dinsdag 8 juni 2027 van 15:00 uur tot 19:15 uur
Dinsdag 5 oktober 2027 van 15:00 uur tot 19:15 uur
Programma
Programma december 2026:
DGA-advies 2026: jaareinde in zicht, wat zijn de aandachtspunten? (RB-fiscaal 4)
Het jaareinde nadert en voor jouw DGA-klanten liggen er nog belangrijke fiscale en juridische keuzes op tafel. Tijdens deze kwartaalbijeenkomst krijg je praktische handvatten en actuele inzichten om jouw klanten tijdig en doelgericht te adviseren. Zo zorg je dat er geen kansen onbenut blijven en dat je klanten voorbereid 2027 in gaan.
- Box 3: de positie 2027 tijdig beoordelen – welke acties kun je vóór 01-01-2027 nog nemen?
- Dividenduitkering 2026: doen of laten? – en hoe pak je dit fiscaal verantwoord aan.
- Excessief lenen – hoe voorkom je dat de teller te hard oploopt?
- Schenken in 2026 – welke mogelijkheden zijn er nog dit jaar?
- Overige fiscale en juridische tips – aandachtspunten die het verschil maken bij jouw jaareinde-advies
mr. Pieter Smolders
Docent(en)
mr. Pieter Smolders
mr. Pieter Smolders is partner bij Marree & Van Uunen Belastingadviseurs en gespecialiseerd in DGA-problematiek, bedrijfsopvolgingen, herstructureringen en estate planning.
prof. dr. mr. Edwin Heithuis
prof. dr. mr. Edwin Heithuis is hoogleraar fiscale economie aan de Universiteit van Amsterdam en wetenschappelijk adviseur bij BDO Belastingadviseurs.
Ervaringen
- "Fijn om in korte tijd diep in één onderwerp te duiken, samen met andere deelnemers, met veel ruimte voor interactie."
Contact