Sla menu over
Kwaliteit die verbindt

Webinar: De FIOD op de stoep: wat nu?

Voorkom boetes, fouten en persoonlijke aansprakelijkheid
Een FIOD-bezoek heeft impact op je klant én op jouw als adviseur. Het legt ook jouw handelen, dossier en professionele reputatie onder een vergrootglas Wat mag de FIOD wel en niet? Hoe verloopt zo’n bezoek in de praktijk? Welke keuzes kun je op dat moment maken en wat wordt er van jou als adviseur verwacht? In dit webinar krijg je helder inzicht in de belangrijkste aandachtspunten bij contact met de FIOD. Je leert hoe je zorgvuldig handelt, welke valkuilen je moet vermijden en hoe je professioneel omgaat met informatieverzoeken.

Overzicht

Bestemd voor

Accountant vennoot/medewerker, Fiscalist vennoot/medewerker, Bedrijfsjuridisch adviseur, Compliance officer

Leerdoelen

Ik ben in staat om:

  • Te beoordelen welke informatie mag worden verstrekt, welke keuzes mogelijk zijn en welke rol ik als adviseur of accountant heb tijdens een FIODonderzoek

Inhoud

Tijdens het webinar De FIOD op de stoep: wat nu? behandelen we de volgende onderwerpen:

  • Hoe te handelen wanneer de FIOD vragen stelt of zich meldt bij jou of je klant
  • Aandachtspunten voor het verstrekken van informatie: wat moet, wat mag en wat beslist de klant?
  • Belangrijke do’s en don’ts in de relatie met de FIOD en richting je klant
  • Verschillen tussen een onderzoek van de FIOD en de Belastingdienst

Bijzonderheden:
Ook als je eerder een FIOD-training hebt gevolgd, is dit webinar een waardevolle opfrisser door de praktische insteek en actuele voorbeelden.

Wij zijn van oordeel dat deze cursus voldoet aan de minimum voorwaarden voor onderwijs als gesteld in het PE-reglement van NEVOA en voor 1 uur kan worden ingebracht voor de PE-verplichting van NEVOA-leden.
RB punten in aanvraag.

Locatie & Datum

Datum & tijd
Woensdag 13 mei 2026 van 12:00 uur tot 13:00 uur
Locatie
Online
Cursuscode
EOCU41063
Beschikbaar

Docent(en)

Debbie Liem

mr. Debbie Liem

mr. Debbie Liem is fiscalist en advocaat en partner bij Heron Legal (Amsterdam en Eindhoven). 

Contact

Marjolein van der Poel

Marjolein van der Poel

Projectmanager Educatie
Team Incompany

Incompany? Informeer naar de mogelijkheden