Thuis in uw branche

SRA in gesprek over AFM-rapport cliënt- en opdrachtaanvaarding

  • Publicatiedatum: 15-12-2022
Toezicht

De AFM heeft onderzoek gedaan naar het cliëntacceptatieproces onder dertig accountantskantoren met een reguliere vergunning. Daaruit zijn kritische conclusies gekomen. SRA bestudeert het onderzoek om vervolgens te kijken hoe we onze kantoren met de bevindingen van de AFM kunnen ondersteunen.

Kern van het AFM-onderzoek is: bij achttien van de dertig onderzochte accountantsorganisaties met een reguliere vergunning is het beleid rond de cliënt- en opdrachtaanvaarding en -continuering niet op orde.

''Elke dag weer zijn wij bezig de kwaliteit van onze leden te borgen en te bevorderen en het lerend vermogen aan te jagen om zo te bouwen aan het vertrouwen in de sector'', zegt Diana Clement, voorzitter van SRA. ''Dat doen we samen met onze leden, Bureau Vaktechniek en educatie. We gaan graag in gesprek met de AFM over de bevindingen en hoe de toezichthouder tot bepaalde conclusies is gekomen.''

Meer informatie alleen toegankelijk voor SRA-leden.   Registreer of Log in.